ارسال مطلب و پرسش و پاسخ در مورد مسائل آموزشی، تحقیقاتی و ایده های کارآفرینی مربوط به بیوتکنولوژی

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

ایجاد یک فیوژن پروتئین برای فعال کردن رونویسی از یک ژن خاص

سلام خدمت دوستان

یکی از کارهای زیبایی که در بیوتکنولوژی انجام میشه اتصال دو یا چند پروتئین مختلف به هم هست. نمونه های زیادی از فیوژن پروتئین ایجاد شده از قبیل ایمونوتوکسین ها که یک توکسین رو به یک آنتی بادی متصل میکنن. یا ایمونوکینازها که یک کیناز رو به آنتی بادی متصل میکنن. ایمونوسایتوکین ها که یک سایتوکین رو به آنتی بادی متصل میکنن. پروتئین های متصل به Fc که برای افزایش طول عمر پروتئین کاربرد دارن و ...

این دست کارهای تحقیقاتی در ایران هم به خوبی انجام شده و میشه. در ایجاد فیوژن پروتئین و هر آزمایش دیگه نحوه طراحی و هدف از طراحی خیلی اهمیت داره. خیلی باید فکر کرد و مطالعه کرد و از انجام کارهای جدید هم ترس نداشت. اگه در طراحی فیوژن پروتئین نوآوری وجود نداشته باشه مقالش جای خوبی چاپ نمیشه و خیلی مورد استقبال جامعه علمی قرار نمیگیره. پس برای ایجاد فیوژن پروتئین طراحی و هدف حرف اول رو میزنن.

ادامه مطلب...
۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۴:۴۰ ۰ پاسخ های شما موافقین ۰ مخالفین ۰
یعقوب احمدیوسفی

تعریف شما از بیوتکنولوژی چی هست؟

سلام
تعریف های متفاوتی از بیوتکنولوژی شنیدم اما هر بار که این سوال رو از دانشجوهای بیوتکنولوژی پرسیدم انگار شوکه شدن و اولین باره بهش فکر میکنن.
شاید بپرسین که چه اهمیتی داره این سوال؟ به نظر من اهمیتش در این هست که حیطه کاری رشته خودمون رو بهتر میشناسیم و این تاثیر مثبتی بر بیوتکنولوژی داره.
لطفا در یک یا دو جمله تعریف خودتون از بیوتکنولوژی رو بگید و اگه خواستید توضیحات بیشتری رو مطرح کنید.
۲۲ تیر ۹۷ ، ۲۱:۵۳ ۲ پاسخ های شما موافقین ۰ مخالفین ۰
یعقوب احمدیوسفی